شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

 

   چاپ        ارسال به دوست

#دیدار

دیدار رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با پرفسور موچوپلس

دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران به منظور بحث و تبادل نظر در مورد فعال کردن انجمن دوستی  یونان و ایران با پرفسور اونگلوس موچوپلس رئیس این انجمن دیدار و بر ضرورت فعال کردن این انجمن تاکید کرد.

این دیدار که به علت کهولت سن پرفسور موچوپلس در منزل وی صورت گرفت، رایزن فرهنگی کشورمان ضمن تقدیر و تشکر از وی ، گفت: عالی جناب پرفسور، سال هاست که شما زحمت هدایت انجمن  یونان وایران  را عهده دار هستید و خدمات ارزنده ای در راستای آشنایی بیشتر دو ملت با فرهنگ های یکدیگر انجام داده اید و به همین دلیل از زحمات شما تشکر و قدردانی می گردد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت افزایش فعالیت های فرهنگی و ایستا و متوقف بودن  فعالیت های این انجمن طی چند سال گذشته به علت مشکلات سلامت شما و بی تفاوتی بعضی از اعضای این انجمن ، به نظر می رسد که این انجمن با ابتکار شما و همکاری رایزنی فرهنگی جان تازه ای باید بگیرد و شما به عنوان رئییس افتخاری این انجمن راهنمایی های خود را برای نحوه عملکرد آتی و فعالیت های علمی و فرهنگی بین دو کشور در چارچوب فعالیت های قانونی را ارایه نمایید.

رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه افزود: در نظر داریم با دعوت از هیات رئیسه انجمن دوستی یونان و ایران تحت ریاست جناب عالی ، اقدام به انتخاب هیات رئیسه جدید گردد و تلاش شود تا از نیروهای جوان و تحصیکرده ، اساتید و اندیشمندان یونانی و ایرانی،  بر بالا بردن  توانایی این انجمن و افزایش فعالیت های علمی  و فرهنگی  بهره جست .

پرفسور موچوپلس نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی و تشکر از حضور دکتر حلمی رایزن فرهنگی کشورمان  و با اشاره به روند فعالیت های انجمن یونان و ایران ، گفت: مدت زیادی است که با مشکلات عدیده سلامت دست و پنجه نرم می کنم تا جایی که حتی قادر به راه رفتن هم نیستم و از این رو فعالیت های انجمن نیز دستخوش رکود شدید گردیده است.

وی با استقبال از طرح ارایه شده توسط دکتر حلمی نیز تصریح کرد: مدت ها پیش خود به علت مشکلاتی که داشته ام ، این مساله را مطرح و خواستار برگزیدن فرد مناسبی به عنوان رئیس انجمن شده بودم، بنابراین من در کنار شما هستیم و باید هر چه زودتر نسبت به انتخاب هیات رئیسه جدید اقدام گردد .

پرفسور موچوپلس در ادامه تصریح کرد: انجمن فعالیت های خوبی را در گذشته انجام داده است که از آنجمله می توان برگزاری همایش های علمی ، برگزاری برنامه های هنری از قبیل برگزاری نمایشگاههای متفاوت و موفق ، همکاری در برگزاری هفته های فیلم و غیره را نامبرد.

 

وی در ادامه با اعلام حمایت از فعالیت های آتی انجمن یونان و ایران، نیز گفت: در حد توان در آینده نیز در کنار هیات رئیسه جدید خواهم بود و خواهشمند است هرچه زودتر نسبت به انتخاب هیات رئیسه جدید اقدام گردد.   


١٤:٥٣ - چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٢٩٧٨    /    تعداد نمایش : ٣١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها