شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

 

   چاپ        ارسال به دوست

#زبان_فارسی

آغاز سال تحصیلی فارسی آموزان در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن

 

روز گذشته 11/7/97 تعداد 61 نفر از علاقمندان به فراگیری زبان و ادبیات فارسی که در شهریور ماه برای ترم اول ثبت نام نموده بودند برای کلاس بندی و مشخص نمودن ساعات آموزشی در سالن خلیج فارس رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن سال تحصیلی 97-98حضور پیدا کرده و سال تحصیلی خود را  آغاز نمودند  .

 

درابتدای این مراسم دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روابط تاریخی و تعاملات دو هزار ساله ایران و یونان گفت : دوملت بزرگ ایران و یونان دارای تمدنی کهن و تاریخی پرافتخار هستند که دانشمندان بزرگی را به بشریت تقدیم و سهم بزرگی در تمدن شرق و غرب داشته اند .

دکتر حلمی افزود زبان شیرین فارسی زبان عرفان و فلسفه و ادب و شعر و معنویت است . شعرا و دانشمندان ایرانی مانند حافظ و سعدی و مولانا و خیام و خاقانی و خواجه عبدالله انصاری ، ابن سینا و فارابی و سهروردی همگی با قدرت تفکر و گستردگی خرد آثاری خلق کردند که سهم بزرگی در تمدن بشری داسته اند و همینگونه دانشمندان یونانی از جمله سقراط و بقراط و ارسطو که با نظریه های فلسفی و سیاسی – اجتماعی خود سهم بزرگی در تمدن غرب دارند.

رایزن فرهنگی کشورمان اضافه نمود : هدف ازبرگزاری کلاسهای آموزش زبان و ادبیات فارسی شناخت بیشتر دو ملت بزرگ ایران و یونان از فرهنگ و هنر و تحکیم روابط دوستانه دو کشور ایران و یونان است .

 

شایان ذکر است که این تعداد فارسی آموز علاوه برفارسی آموزانی هستند که از دو سال گذشته برای فراگیری زبان و ادبیات فارسی ثبت نام نموده و در امتحانات پایان ترم قبول شده و به مقاطع بالاتر راه یافته اند .

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که یکی از وظایف و رسالتهای خود را ترویج و آموزش زبان و ادبیات فارسی می داند از سال 95 با استفاده از فضای مجازی و فراهم نمودن دسترسی علاقمندان به ثبت نام اینترنتی ، و با حمایت و پشتیبانی بنیاد سعدی گام های مهمی درگسترش و رشد آموزش زبان فارسی در یونان برداشته و با استقبال چشمگیری مواجه شده است .

در این دوره های آموزشی شرکت کنندگان درسه زمینه گفتاری ، نوشتاری و شنیداری آموزش می بینند ومدرسان با استفاده از کتب و منابع معرفی شده توسط بنیاد سعدی ، فارسی را تدریس می نمایند .

استفاده از فیلم های کوتاه به زبان فارسی و ایجاد صفحات مجازی برای آشنایی بیشتر با کشور ایران و ارتباط فارسی آموزان رایزنی در فیس بوک و فضای مجازی از دیگر حوزه های فعالیتهای فارسی آموزان می باشد .


١١:٢٢ - سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٣٨٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها