شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

 

   چاپ        ارسال به دوست

#انیمیشن #ایران #یونان

یازدهمین جشنواره بین المللی انیماسیروس یونان با حضور تعدادی فیلم از ایران آغاز بکار کرد

 

یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای انیمیشن  با حضور فیلم هایی از بیش از 20 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران آغاز بکار کرد

 یازدهمین جشنواره بین المللی انیما سیروس یونان روز پنجشنبه با حضور دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی و آقای"  محمد همدانی"  رییس خانه انیمشن انقلاب اسلامی از ایران  بطور رسمی درآتن کار خود را برای مدت یک هفته با پخش تعدادی فیلم منتخب آغاز کرد.

روز گذشته شروع این جشنواره در تالار هنری " اونسیس " واقع در جنوب شهر آتن توسط مسئولانی از طرف وزارت فرهنگ و هنر یونان، موسسه اوناسیس که حامی اصلی این جشنواره می باشد، روسای پست یونان و تلویزیون ملی( ارت ) یونان ، تعدادی از سفرا و نمایندگان کشورهای ژاپن ، ایتالیا ، برزیل ، ایرلند ، رومانی و.. با حضور دکتر" علی محمد حلمی" رایزن فرهنگی کشورمان، کلید خورد.

در این مراسم ابتدا" آقای واسیلیس کارامیتسانسیس " رییس این جشنواره طی سخنانی گفت: امسال نسبت به سال های گذشته برنامه ریزی های بهتری به عمل آمده است و بیش از 20 کشور جهان با ارایه حدود 100 فیلم انیمشین، کوتاه و بلند در این جشنواره حضور دارند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بیشتر هزینه این جشنواره را موسسه فرهنگی اوناسیس تامین کرده و همکاری خوبی در این رابطه با هیات ریسسه انیماسیروس داشته که از هیات رییسه موسسه فرهنگی اوناسیس صمیمانه تشکر و قدردانی می گردد.

آقای واسیلیس همچنین از سفارت و مراکز فرهنگی دیگر کشورها که همکاری صمیمانه ای برای حضور کارگردانان و تولیدات آنان در این قستیوال بین المللی تشکر نمود .

" یورگیسو فلوریدیس" رییس مرکز دیجیتال وزارت فرهنگ و هنر یونان نیز در سخنانی برگزاری این جشنواره را بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: وزارت فرهنگ یونان در حد توان کمک های خود را به این جشنواره ارایه کرده است و ما با تمام توان از توسعه این جشنواره بین المللی سیروس  حمایت می کنیم .

در مراسم رسمی افتتاحیه این جشنواره بین المللی دکتر " علی محمد حلمی" رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران  نیز طی سخنانی با اشاره به نقش هنر و بخصوص هنرسینمایی درایجاد آشنایی ملت ها و در نتیجه کاهش خشونت و درگیری ها در جهان ، گفت: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران کلیه هنر های ایرانی و بخصوص هنر سینمایی و انیمشین توسعه گسترده ای یافت زیرا  فیلم های انمیشین بیشتر برای جوانان و نوجوانان  تولید میشود ونقش مهمی در آموزش درست و ارتقاء آگاهی آینده سازان جامعه دارد و از این طریق ضمن تقویت خلاقیت آنان، زمینه را برای احترام به ارزشهای انسانی و ملی دیگر ملت ها و ایجاد صلح ودوستی ایجاد می نماید .

 دکتر حلمی اضافه کرد :این نوع برنامه ها در عصر کنونی که متاسفانه  تعدادی از کشورهای غربی و توسعه طلب در صدد ایجاد و توسعه  خشونت و جنگ در جهان می باشند که کودکان قربانی این خشونت ها و درگیری ها هستند ،  بسیار موثر و ارزشمند هستند و تلاشی مشترک برای همزیستی مسالمت آمیز ملت ها است .

رایزن فرهنگی  سفارت کشورمان در ادامه افزود: ما رابطه و همکاری خوبی با جشنواره انیما سیروس داریم  و این به علت اشتراکات و دیدگاههای مشترک فرهنگی دو کشورایران و یونان درایجاد صلح عادلانه در جهان و آشنایی ملت ها با فرهنگ های یکدیگر می باشد و ضمن تشکر از دعوت آنان برایشان آرزوی موفقیت می نمایم .

سخنران دیگر " الیاس اتاناسیو " رئیس پست یونان بود که با تمجید از موفقیتهای فستیوال بین المللی انیماسیروس گفت : پست یونان به مدت سه سال است که همکاری های خود را با انیماسیروس ادامه می دهد و امسال تصمیم گرفته ایم تمبرهایی را با تصاویر و عکس هایی که در این جشنواره به نمایش در می آید را چاپ و درآمد آنرا به هیات ریسه انیماسیروس تحویل دهیم .  

 حضور محمد همدانی کارگردان و رییس خانه انیمشین انقلاب اسلامی  ایران وشرکت پنج فیلم انیمیشن از این موسسه که در روزهای جمعه و شنبه در این جشنواره به نمایش در خواهند آمد فرصت مناسبی است تا تولیدات و فیلم های انیمیشن ایران نه تنها در این جشنواره بین المللی معرفی بلکه با توجه به اینکه در این جشنواره بازار فروش و خرید فیلم های انیمیشن می باشد جایگاهی برای توسعه تعامل با دیگر کشورها نیزهست .  همکاری نزدیک رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با جشنواره بین المللی انیماسیروس و مسئولان فرهنگی این کشور موجب گردید تا فیلم های انیمیشن و کارگردانان ایرانی حضور پیدا کنند.

ادامه برنامه های این جشنواره در جزیره سیروس و تا روز دوشنبه 9 مهرماه ادامه خواهد داشت .

 


١٤:١٨ - جمعه ٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٣٢٤٥    /    تعداد نمایش : ١٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها