شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

 

   چاپ        ارسال به دوست

#روز #زن

برگزاری مراسم میلاد بانوی دوعالم و روز جهانی زن در آتن

 

 

مراسم باشکوهی شب جمعه  گذشته 18/12/96 به مناسبت میلاد دخت گرامی رسول اکرم (ص) و روز مادر در محل سالن اجتماعات خلیج فارس رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن با حضور جمعی از ایرانیان مقیم ، دانشجویان ، "مجید مطلبی شبستری" سفیر کشورمان و کارکنان دیگر نهادهای جمهوری اسلامی ایران به همراه خانواده هایشان برگزار گردید.

در این مراسم دکتر" علی محمد حلمی" رایزن فرهنگی کشورمان  طی سخنانی در باره مقام و منزلت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا(س) دخت گرامی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)، گفت: زندگی پربار و نورانی حضرت فاطمه زهرا(س) که سراسر درس چگونه زیستن بود الگوی کاملی نه تنها برای مسلمانان، بلکه همه جهانیان و به ویژه زنان، مادران و دختران می باشد.

رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه افزود: در حالیکه کافران و منافقین ادامه راه پیامبر رسول اکرم (ص) را ابتر قلمداد می کردند، اراده خداوند بر این قرار گرفت که امامت و رهبری جهان اسلام به فرزندان دخت گرامی رسول اکرم(ص) تعلق گیرد و در این رابطه بشارت اعطای کوثر به رسول اکرم  داد.

دکتر حلمی در ادامه تصریح کرد: فاطمه زهرا (س) دخت گرامی رسول اکرم(ص) در همسرداری ، و تربیت فرزندانی رشید و نمونه که سنگ زیر بنای ادامه نبوت از طریق ولایت و امامت را تشکیل داد  و در تمام مراحل زندگی کوتاه ولی مبارکش در کنار پیامبر اکرم (ص) و در کنار امام علی (ع) قرار داشت تا دین خدا به رهبری پیامبر اکرم(ص) به نتیجه برسد و در این راه تمام مصائب را نیز متحمل گردید.

رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در آتن راه سعادت بشری و زندگی با عزت بانوان را در گروه پیروی از حضرت فاطمه زهرا(س) قلمداد کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) الگویی بی نظیر برای همه انسان ها و بخصوص بانوان مسلمان و غیر مسلمان می باشد.

 در ادامه برنامه  تعدادی از دانش آموزان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در آتن، سرودهایی را در وصف حضرت زهرا (س) اجرا کردند و سپس مولودی خوانیتوسط یکی از برادران و پخش کلیپ های زیبایی به این مناسبت انجام شد .

 


١٨:٥٥ - سه شنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٧٠١٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها