شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

 

   چاپ        ارسال به دوست

#تسلیت

سیل پیام های تسلیت به ملت ایران به خاطر حادثه دلخراش زمین لرزه در غرب کشورمان به رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن

از زمان وقوع زمین لرزه در غرب کشورمان که منجر به کشته شدن بیش از 400 نفر و بیش از 8 هزار زخمی گردید، دوست داران و علاقه مندان به ملت متمدن ایران و کسانی که با رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران هستند، بطور مرتب با ارسال پیام هایی از طریق ای میل،  تماس تلفنی و  درج پیام های تسلیت در رسانه های مجازی با ملت و دولت ایران و خانواده های بازماندگان  قربانیان این حادثه تلخ ، همدردی و همبستگی خود را اعلام می دارند.

تعدادی از متروپل های مسیحی ، مفتی مسلمانان مناطق مختلف یونان ، ریس انجمن مسلمانان ، ریس انجمن جعفری ، ریس مرکز فرهنگی گلزار زینب با ارسال پیام هایی به رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران از دکتر" علی محمد حلمی" رایزن فرهنگی کشورمان خواستند  که تاثر و تاسف خود از این حادثه تلخ و همدردی با بازماندگان قربانیان این زمین لرزه را به مسئولین و بازماندگان  قربانیان این زمین لرزه اعلام دارد.

تعدادی از شهرداری های شهر آتن، پایتخت یونان، مسئولان تلویزیون " آتیکا تی وی"، اساتید دانشگاه از جمله دکتر " داوود الصویصی" استاد فرهنگ و ادبیات عرب در شمال یونان، استاد " استرگیوس کاتی خورتیس "، استاد " ماریانا تئوخریدو"، دکتر خانم " لینا میستاکیدو " نویسنده و مترجم کل مثنوی مولوی" ، تعداد زیادی از مقامات فرهنگی، علمی و دینی یونان نیز با تماس هایی با رایزنی فرهنگی کشورمان ، ضمن تماس تلفنی و یا ارسال ای میل، جویای وضعیت زلزله زدگان کشورمان گردیده و همدری و تاسف و تاثر خود را ابزار و با ملت ایران و بخصوص با بازماندگان  قربانیان زمین لرزه در غرب کشورمان ابراز و اعلام همبستگی کردند.

استاد داوود الصویصی در پیام خود گفته است:  خداوند متعال حافظ ایران اسلامی است زیرا ملت بزرگ و تاریخی ایران و کشور قدرتمند اسلامی ایران، تنها کشوری است که برای نجات فلسطین و آرمان های آن و همچنین مدافع منافع واقعی  امت اسلامی می باشد.

وی در پیام خود نیز ضمن اعلام همدردی با خانواده های قربانیان این حادثه و آرزوی سلامت ، سعادت و صبر برای بازماندگان قربانیان این حادثه تلخ، گفته است: ملت ایران ملتی است که به اسلام ، خدا و دین مبین اسلام اعتقاد دارد و بر اساس همین اعتقاد دینی و مذهبی خود تمام مشکلات را به یاری خدا پشت سر خواهد گذاشت و راست قامت در مقابل سلطه طلبان به سرکردگی آمریکا و رژیم خون آشام صهیونیستی خواهد ایستاد.

وی در خاتمه گفته است: فکر و قلب ما با ملت دوست و بردار ایران است و مشکلات آنان ، مشکلات و درد ماست ولی خداوند متعال به قلوب مومنان قوت و توانایی برای گذر از مشکلات را اعطا می کند.

  مطمن هستم ملت های آزاده در کنار ملت شریف و با ایمان ایران اسلامی هستند و خدواند روح قربانیان این حادثه تلخ را غریق رحمت بفرمایید.

 

دانش آموزان زبان فارسی رایزنی کشورمان در یونان نیز با درج پیام های تسلیت در رسانه های مجازی از طریق فیس بوک، تویتر و دیگر رسانه های مجازی پیام های تسلیت نوشته و با استفاده از پرچم ایران و شمع روشن در کنار آن  نوشته اند، من دوست ایران هستم و با ملت ایران که امروز عزدار است، تسلیت و اعلام همدردی و همبستگی می نماییم. 


١٣:٢٢ - يکشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٠٢٦٤    /    تعداد نمایش : ٤٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها