شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

 

   چاپ        ارسال به دوست

#نمایشگاه #ایران #تسالونیک

هشتاد و سومین نمایشگاه بین المللی یونان با حضور غرفه ایران در شهر ساحلی تسالونیکی افتتاح و آغاز بکار کرد

 هشتادو سومین نمایشگاه بین المللی یونان با حضور غرفه رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر تسالونیک واقع در شمال این کشور توسط نخست وزیر افتتاح و آغاز بکار کرد.

 رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در غرفه فرهنگی خود تعدادی زیاد ی کتاب ترجمه شده به زبان یونانی ، صنایع دستی، تابلوهایی از مناطق و آثار باستانی، کتاب های  ایرانی شناسی ، به همراه نمایش مرتب کلیپ هایی از دست آورد های انقلاب اسلانی ایران و میراث فرهنگی و جاذبه های گردشگری را برای علاقه مندان به نمایش گذاشت.

غرفه رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه که با حضور بیش از 18 کشور و 1600 غرفه از یونان و کشورهای مختلف آغاز بکار کرده ، از استقبال بسیار خوبی برخودارد بود.

 

 " الکسیس چیپراس" نخست وزیر یونان طی سخنانی بااشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه و استقبال پرشور شرکت های تولیدی و مراکز فرهنگی کشور های خارجی، این نمایشگاه را به عنوان قطب جلب سرمایه گزاران خارجی و امیدی برای توسعه اقتصادی و آشنایی با دست آورد های یونان و دیگر کشورهای خارجی شرکت کننده، قلمداد کرد.

نخست وزیر یونان طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه وعده داد که حقوق پایه کارکنان دولت را افزایش، مالیات ها را کاهش و نرخ بیکاری در کشور را که طی 3 ساله گذشته 7 درصد کاهش یافته است را به 15 درصد کاهش دهد.

گفتنی است که نرخ بیکاری 3 سال پیش به علت اجرای سیاست ریاضت اقتصادی 27 درصد بوده ودر حال حاضر 20 درصد می باشد.

نمایشگاه بین المللی تجاری و فرهنگی یونان در شهر تسالونیک تا روز یکشنبه برای بازدید علاقه مندان باز خواهد بود.

نمایشگاه بین المللی تجاری و فرهنگی یونان که هرساله در شهر تسالونیک برگزار می گردد مهترین نمایشگاه کشور و درسطح بین المللی از اعتبار خوبی برخوردار می باشد.

معمولاً نخست وزیران یونان در جریان افتتاح این نمایشگاه که از 82 سال پیش تا به امروز ادامه داشته و هرسال در ماه سپتامبر برگزار می گردد، برنامه ها و سیاست اقتصادی خود را برای سال آینده به اطلاع مردم می رسانند.

از همان روز اول نمایشگاه بازدید از غرفه جمهوری اسلامی ایران بسیار چشمگیر بود و تعدادی از شخصیتهای فرهنگی و دینی ، دانشجویان و علاقمندان به ایران ضمن دیدار از غرفه با دکتر علی محمد حلمی رایزن فرهنگی کشورمان به گفتگو پرداختند و از وضعیت ایران ، سیاستهای مقاومتی در برابر استکبار آمریکا ، اوضاع فرهنگی و اجتماعی ، همزیستی پیروان ادیان و مناسبات ایران با کشورهای منطقه سوالات متعددی نمودند که نشانگر همگرایی مردم یونان با سیاستهای کشورمان در برابر زیاده خواهی ها وقلدریهای ترامپ و دولت فعلی آمریکا است .

دکتر حلمی رایزن فرهنگی کشورمان با ارایه توضیحات و تشریح اهداف عدالتخواهانه جمهوری اسلامی ایران که همانا احترام به استقلال و خواست ملتها و تحقق عدالت و صلح عادلانه و ارزشهای اخلاقی در جهان است ، سیاستهای ترامپ و دولت آمریکا را در حمایت از گروه های افراط گرا و خشونت طلب شرم آور و موجب تقویت گروه های تروریستی و گسترش نا امنی در جهان دانست .

دکتر حلمی با اشاره به تعاملات بیش از دو هزار ساله  دو کشور بزرگ و صاحب تمدن ایران و یونان گفت : همکاریهای فرهنگی و علمی ایران و یونان در عصر حاضر نیز می تواند موجب توسعه روابط دوستانه و کمک به ایجاد صلح و دوستی در جهان امروز گردد .

نمایشگاه بین المللی یونان در شهر تسالونیکی از 17 شهریور آغاز و  تا روز یکشنبه 25 شهریور ادامه خواهد داشت .

 

 


١٧:١٩ - جمعه ٢٣ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٢٤٦٨    /    تعداد نمایش : ٨٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها