شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨
صفحه نخست|ايران|زبان و ادبيات فارسی|سوالات متداول|پرسش و پاسخ
منو اصلی
صفحات مجازی

 

   چاپ        ارسال به دوست

مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل در آتن برگزار شد

دوستداران انقلاب اسلامی در آتن پایتخت یونان مراسم بزرگداشت سالگرد رحلت ملکوتی امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را برگزار کردند.

این مراسم معنوی شنبه شب درمحل انجمن جعفری شیعیان پاکستان با همکاری  و حمایت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، واقع در جنوب غرب شهرآتن برگزارشد.

در این مراسم علاوه بر  مجید مطلبی شبستری سفیر ،علی محمد حلمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و کارکنان سفارت ایران در آتن و ایرانیان مقیم، شیعیان پاکستانی، افغانی و تعداد کثیری از مسلمانان دیگر کشور های اسلامی حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از قران کریم آغاز گردید، ابتدا  سید محمد حسین موسوی امام جماعت انجمن جعفری طی سخنانی با اشاره به اقدامات و عملکرد امام خمینی (ره) قبل و بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، گفت: امام خمینی(ره) انسانی وارسته که با ایمان قوی و بالا و بر اساس تعلیمات الهی و معتقد به امامت و ولایت برای نجات جهان اسلام قیام کرد و استوار بر این اصول در مقابل شرق و غرب ایستاد و توانست انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی برساند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی ( ره) نه تنها ملت ایران را از قیود استعمارگران رهایی بخشید بلکه نوید پیروزی حق بر باطل را به جهانیان و بخصوص جهان اسلام داد و در واقع این انقلاب برای رهایی جهان اسلام و احیای دوباره دین بوده است.

احمد جعفری یکی از اعضای هیات رییسه انجمن جعفری، نیز طی سخنانی با اشاره به دست آورد های انقلاب اسلامی ایران ، گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی ( ره) در واقع بر اساس ایجاد وحدت بین امت اسلامی صورت گرفت تا بتواند مسلمانان را از قیود دو بلوک شرق و غرب رهایی بخشد و با استقلال بر گرفته از اعتقادات مذهبی و اسلامی و پیروی از امامان معصوم(ع) خود، راه سعادت را طی و به عزتی که اسلام و پیامبر اسلام برای امت اسلامی خواهان هستند، برساند.

در ادامه این مراسم مجید مطلبی شبستری سفیر ایران در یونان طی سخنانی با اشاره به ویژگی های امام خمینی (ره)، گفت: ویژگی های امام برگرفته از آموزه های قرآن کریم و پیروی دقیق از دستورات و خواسته های امامان معصوم(ع) بوده  وبه همین دلیل هم بی نظیر هستند.

سفیرایران افزود: ایمان و اطمنیان، علم و آگاهی، تقوا و عشق به خدا،عبادت و بصیرت و دور اندیشی، اعتقاد به وحدت مسلمانان با حفظ اصول، ورود به دنیای سیاست با حفظ ارزش های اخلاقی و نظم در زندگی از جمله ویژگیهای امام راحل بود.

سفیر کشورمان در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در باره امام راحل فرمود که وی نام آور بزرگ تاریخ معاصر، دانشمندی پارسا و خردمندی پرهیزکار و حکیمی سیاست مدار و مومنی نو اندیش و عارفی شجاع و هوشمند و فرمانروایی عادل و مجاهدی فداکار، فیلسوف و عارف و معلم اخلاق و ادیب و شاعری توانا بوده است.

دکترعلی محمد حلمی رایزن فرهنگی کشورمان در این جلسه ملکوتی طی سخنانی با اشاره به رهبری پیامبر گونه  امام خمینی( قدس سره) گفت: امام خمینی ( ره)  برای احیای ارزشهای الهی و اسلامی نه تنها در جامعه بزرگ ایران بلکه در دیگر کشورهای اسلامی قیام کردند و نه تنها باعث بیداری و تحول بزرگ در ایران بلکه موج بیداری اسلامی و استکبار ستیزی امام خمینی منطقه و جهان را درنوردید و همچنان زنده و درحال پیشروی است .

رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه افزود: امام خمینی قدس سره بر اساس آموزه های قرآن کریم و دین مبین اسلام بر وحدت امت اسلامی تاکید داشتند تا مسلمانان بتوانند از عزت و کرامت اسلامی در مقابل زیاده خواهی قدرتهای شرق و غرب ایستادگی نمایند .  

رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران  با اشاره به توطئه های مکرر نظام سلطه در مناطق مختلف و بخصوص جهان اسلام نیر تصریح کرد: آمریکا و تعدادی از کشورهای غربی ووابسته عربی  و همپیمان رژیم صهیونیستی باعث ایجاد گروه های تروریستی در قلب جهان اسلام شدند و با تجهیز آنان و ارایه آموزش های نظامی به آنان و کمک های وافر مالی باعث گردیدند که این گروه ها روزانه به کشتار امت اسلامی ادامه دهند و جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که با این گروه های تروریستی برای حفظ صیانت اسلام و امت اسلامی مبارزه می کند .

وی در ادامه پیروی از اندیشه های والای امام خمینی( قدس سره) و رهبریهای خردمندانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله جانشین بحق ایشان  که بر گرفته از اسلام و قرآن کریم می باشند را تنها راه نجات امت اسلامی دانست و گفت: امام و رهبر معظم انقلاب همیشه بر خطر غده سرطانی رژیم صهیونیستی در دل جهان اسلام و ضرورت مبارزه و ریشه کن شدن این رژیم جعلی و حامیان آن تاکید داشتند و آن را فقط از طریق مبارزه و مقاومت  امت اسلامی میسر می دانستند.


١٤:٤٨ - پنج شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٧٤٤٨    /    تعداد نمایش : ١٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها